Coraz więcej kandydatów aplikuje z urządzeń mobilnych

Coraz więcej kandydatów aplikuje z urządzeń mobilnych

Portal pracy Talinkme.pl został tak zaprojektowany aby umożliwiać wygodne korzystanie naurządzeniach mobilnych, z czego coraz częściej korzystają osoby poszukujące pracy. Za pomocą swojej komórki czy tabletu mogą przesyłać swoje CV i aplikować na ogłoszenia, którymi są zainteresowani. Zadowoleni użytkownicy podkreślają, że jest to ogromna oszczędność czasu i wygoda. W każdej chwili mają możliwość sprawdzić swoje aplikacje oraz dodawać nowe. Portale pracy kuszą kandydatów wizualnie oraz intuicyjną obsługą – wiedzą jak dotrzeć do kandydatów!  

Mniej jednak zadowoleni z aplikacji czy mobilnych rozwiązań są rekruterzy. Jest to szybki sposób ale nie koniecznie zawsze skuteczny. Zdarza się, że kandydat przesyła swoje CVw pospiechu nie doczytując całego ogłoszenia i ma zbyt niskie kwalifikacje na dane stanowisko, dodając tym samym pracy rekruterowi, który musi przeglądnąć życiorys i selekcjonować- podkreśla specjalistka Monika Duda-Kawa z portalu pracy Talinkme.pl

mobilny

W ciągu ostatnich lat wzrosła liczba ludzi poszukujących pracy poprzez mobilne wersje strony i aplikacje. Statystyki na portalu pracy Talinkme.pl dowodzą, że jest ich aż 45% więcej niż w ubiegłym roku, przyrównując do średniej światowej, która wynosi 52% jeszcze trochę nam brakuje, ale jesteśmy na dobrej drodze aby ich dogonić. Dziś już prawie nikt nie przegląda ofert pracy w gazecie, a zwłaszcza młodzi ludzie którzy cenią sobie wygodę i wolność. Teraz szukać pracy można siedząc w autobusie czy w kolejce u lekarza. W dobie Internetu liczy się łatwy, szybki dostęp, a wszystkie alternatywy nie spełniające tych warunków znikają z rynku.