Daj sobie szansę na szybsze znalezienie pracy!

Daj sobie szansę na szybsze znalezienie pracy!

Daj sobie szansę na szybsze znalezienie pracy!

Pierwszy raz szukasz pracy? Szukasz nowego zatrudnienia? A może jesteś pracodawcą, któremu znalezienie odpowiedniego pracownika na konkretne stanowisko zajmuje zbyt dużo czasu? Jeżeli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś „tak”, to ten wpis oraz ten portal jest właśnie dla Ciebie!

 

Perspektywa firmy

Braki kadrowe, rynek pracownika oraz brak długofalowego przywiązania do danego przedsiębiorstwa sprawiły, że firmy coraz częściej zmuszone są do przeprowadzania rekrutacji na poszczególne stanowiska. Proces ten w naszym kraju trwa stosunkowo długo, a każdy dodatkowy tydzień poszukiwań to dodatkowe koszty dla firmy. Ogłoszenia o pracę umieszczane na najpopularniejszych portalach kosztują firmę średnio od 300 zł do aż 1000 zł za miesiąc publikacji w danym mieście czy województwie.

Ponadto wyeksponowanie oferty w ramach serwisu, personalizacja ogłoszenia czy wyróżnienie samej firmy, to dodatkowe funkcje, które podnoszą koszty rekrutacji co najmniej o kolejnych kilkaset złotych. Niejednokrotnie pracodawcy szukają idealnego kandydata również poza własnym województwem, przez co koszt ogłoszenia wzrasta nawet kilkukrotnie.

 

Perspektywa kandydata

Po zakończeniu pracy w Szwecji, Danii czy Holandii średnio już po 2-3 tygodniach znajduje się nową. Tymczasem w Polsce przeciętny czas poszukiwania pracy wynosi co najmniej kilka miesięcy. Dlatego, żeby zwiększyć szansę na znalezienie wymarzonej pracy, warto korzystać z jak największej liczby portali. Trzeba odpowiadać na wiele ogłoszeń, wysyłać CV do różnych firm, o poszukiwaniu nowej pracy informować znajomych.

Niestety, bardzo często kandydaci rejestrują się jedynie w dwóch czy trzech największych serwisach, zapominając o zaglądaniu do tych mniej znanych (a często znacznie bardziej wyspecjalizowanych). Obecnie powstaje coraz więcej portali dedykowanych ofertom tylko dla poszczególnych grup zawodowych. Informatycy, pracownicy produkcyjni czy też prawnicy mogą korzystać z portali stworzonych z myślą o nich, skracając tym samym czas szukania oferty, a także zwiększając prawdopodobieństwo znalezienia pracy idealnej.

 

Jak połączyć te dwa światy?

Mamy dobrą wiadomość! Powiększająca się liczba mniejszych oraz wyspecjalizowanych portali pracy spowodowała, że konkurencyjność na rynku rekrutacyjnym się zwiększyła. Wymusiła tym samym rozbicie monopolu największych serwisów i obniżenie stawek za ogłoszenia dla pracodawców.

Coraz więcej firm zauważa sens korzystania właśnie z nowych, mniejszych portali, bo w ten sposób zwiększają swoją szansę na znalezienie wymarzonego kandydata. Szczególnie przedsiębiorstwa, które rekrutują na dużą liczbę stanowisk. Ich oferty można często znaleźć na kilku różnych, wyselekcjonowanych stronach. Duże potrzeby rekrutacyjne oraz jednoczesne cięcie kosztów skłaniają firmy do korzystania z mniejszych portali, dlatego warto tam przeglądać oferty .

Zarejestruj sie na międzynarodowym portalu pracy Talinkme.pl!