News & Blog

Artykuły

Marketing a sprzedaż - Cel podobny, ale nie ten sam

Marketing a sprzedaż - Cel podobny, ale nie ten sam
Image

Strategia biznesowa większości przedsiębiorstw na pierwszym miejscu stawia sprzedaż - nic w tym dziwnego, to ona generuje zysk. Ale czy sprzedaż może być efektywna bez odpowiedniej reklamy? Czy reklama gwarantuje sprzedaż? Czy te dwa działy mogą współpracować?

Zdaniem większości handlowców, aby sprzedaż była efektywna, potrzebna jest atrakcyjna cena. Atrakcyjna, czyli najniższa na rynku, najniższa, czyli generująca niewielki zysk. 

I tu swoje zastosowanie znajduje marketing. Mimo że cena faktycznie jest jednym z głównych stymulantów dokonywania zakupu przez konsumenta, to warto pamiętać, że nie głównym. Przykład: Idąc do jednej ze znanych sieci sklepów mamy do wyboru Coca-Colę i napój podobny, ale wyprodukowany dla marki sklepu. Mimo ceny, która w przypadku Coca Coli jest dwukrotnie wyższa, wybieramy ją stosunkowo częściej. Dlaczego? Bo jest to marka, której jakość i opakowanie znamy od dawna. 

Marketing zawsze dąży do zwiększenia zysków ze sprzedaży - jednak nie robi tego natychmiastowo ani bezpośrednio. Jego zadaniem jest budowanie rozpoznawalności marki, pozytywnego wizerunku oraz zdobycie pozycji na rynku. Jest to proces długotrwały - zobaczywszy reklamę raz, zapewne nie utkwi nam ona w pamięci, zobaczywszy ją kilka razy - już tak. Odpowiedni marketing wpływa na konsumentów tak, że produkt kojarzony jest z marką, a nie marka z produktem. Wtedy klient, świadomy, że kupuję "pewny" - bo już tyle razy go widział produkt - jest w stanie zapłacić więcej. 

A więc tak, sprzedaż i marketing mogą ze sobą współpracować. Dla osiągnięcia maksymalnych zysków - wręcz powinny. 

Jak rozpocząć budowanie pozytywnego wizerunku swojej firmy?

Wszyscy zgodzą się z twierdzeniem, że Internet zrewolucjonizował handel. W tym również marketing. Aktualnie jest to najpopularniejsze źródło informacji, powoli nawet zakupu...  A więc szukajmy klientów tam, gdzie jest ich najwięcej. Reklamy internetowe to najefektywniejszy sposób na budowanie swojej marki.

Zacznij od określenia grupy klientów, odbiorców swojej reklamy. Wszystko ma znaczenie - wiek, płeć, hobby, strony, na które wchodzą twoi potencjalni klienci. Reklama internetowa ma wiele możliwości - warto więc skorzystać z odpowiedniego targetu i różnych kanałów rozpowszechniania reklamy. 

Rozwój Twojej marki ma znaczenie, a my możemy Ci w tym pomóc. 

Jesteśmy międzynarodową platformą marketingową Tal-com, która dzieli się informacjami o produktach i usługach poszczególnych firm z użytkownikami Internetu na całym świecie. Każdego dnia artykuły, strony docelowe i banery publikowane na Tal-com docierają do tysięcy użytkowników na całym świecie. Tworzymy efektywny, współczesny marketing. Nasi profesjonaliści pomogą Ci w budowaniu relacji, rozpoznawalności oraz marki w sieci.

Zapraszamy na darmowe konsultacje.

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

 

LUB

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Kontakt

36-002 Jasionka, Jasionka 954
biuro@ira-net.com

Zapisz się do newsletter'a