News & Blog

Artykuły

Tradycyjne narzędzia reklamy nie tak skuteczne jak kiedyś

Tradycyjne narzędzia reklamy nie tak skuteczne jak kiedyś

Media społecznościowe mają ostatnio niestety więcej wad niż zalet, dlatego wiele osób rezygnuje z bycia ich użytkownikiem oraz moderowania kampanii marketingowych za ich pośrednictwem.

Pomimo iż minęło 15 lat, odkąd reklama w sieci stała się popularną formą promowania produktów i usług to w ciągu tego czasu zaszło wiele zmian i to niekoniecznie na korzyść użytkownika.

Niestety w mediach społecznościowych nie ma jednego, sprawdzonego przepisu na tworzenie kampanii reklamowych. Istnieją różne czynniki, które musimy każdorazowo brać pod uwagę, włączając kampanię. Oznacza to, że nawet w obrębie jednej strony nie należy przyjmować takiego samego schematu. Powinniśmy więc zwracać szczególną uwagę, na skuteczność kampanii, kwotę promowania a przede wszystkim na ilość dotarcia do użytkowników w danym budżecie. Jeśli chcemy, aby nasze reklamy generowały zaangażowanie, wspierając jednocześnie realizację wyznaczonych przez nas celi, musimy przeznaczyć większy budżet niż jeśli byśmy skorzystali z agencji reklamowych, które posiadają wachlarz usług, narzędzi reklamowych oraz platform do działań marketingowych w jednym miejscu.

Image
Podobna sytuacja kreuje się w przypadku narzędzi do promowania swoich stron, produktów i usług.
Na rynku europejskim posiadamy monopolistów, którzy ze względu na swoją popularność pozwalają sobie na zmienianie algorytmów i zasad reklamy. Utrudnia to działania marketingowe i generuje duże koszty, nie dając przy tym oczekiwanych efektów. Na pewno są to narzędzia przydatne, ale wymagają regularnej obserwacji i znajomości ich zasad. Specjaliści z branży marketingowej nadal uważają, że są to dobre źródła reklamy, aczkolwiek trzeba się nimi szczególnie umiejętnie posługiwać, aby osiągnąć wysokie wyniki reklamy. Jedną z czynności ubiegających rozpowszechnianie reklamy powinny być regularne badania behawioralnych zachowań ludzi w sieci. Pozwala to na sprecyzowanie grona odbiorców faktycznie zainteresowanych reklamowanym produktem/usługą. Dopiero wtedy dobranie odpowiednich „słów kluczy” jest możliwe. Kolejny krok do sukcesu – strategia. Żadna firma nie jest taka sama, dlatego każda z nich powinna mieć przygotowaną indywidualną strategię działań marketingowych.
 
Okazuje się, że reklamowanie firmy jednak nie jest procesem jednoetapowym, w którym wystarczy dokonać wpłaty za promowanie... Dokładnie, aby osiągnąć pożądane efekty potrzeba wiele umiejętności, wiedzy i czasu. Dlatego, jeżeli chcesz, aby twoja reklama przełożyła się na budowanie świadomości marki, większą liczbę klientów, partnerów biznesowych i zysków – poproś o pomoc specjalistów.
Image

Zapraszamy do współpracy z Tal-com

Jesteśmy zespołem ekspertów w dziedzinie marketingu. Zajmujemy się promowaniem naszych partnerów biznesowych w sieci. Oferujemy kompleksową obsługę, wykorzystującą zróżnicowane narzędzia. Jednym z nim jest nasza platforma Tal-com, która dzieli się informacjami o produktach i usługach poszczególnych firm z użytkownikami Internetu. Każdego dnia artykuły, landing page i banery publikowane na Tal-com docierają do tysięcy użytkowników na całym świecie. 

Zapraszamy na darmowe konsultacje.

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

 

LUB

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Kontakt

36-002 Jasionka, Jasionka 954
biuro@ira-net.com

Zapisz się do newsletter'a